Badanie sprawozdań finansowych oraz inne czynności rewizji finansowej

Badanie sprawozdań finansowych oraz inne czynności rewizji finansowej

W 1992 roku została powołana Spółka „Bilans” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Ostrowie Wielkopolskim, będąca aktualnie komplementariuszem spółki komandytowej.

Przy badaniu sprawozdań korzystamy z ponad 20-letniego doświadczenia. W trakcie całego okresu działalności łącznie przez nasze Spółki zostało przeprowadzonych ponad 1850 badań.

Oferowane przez nas usługi świadczymy na najwyższym poziomie w oparciu o standardy krajowe i międzynarodowe. Specjalizujemy się w badaniach małych i średnich jednostek do 1000 osób, jednak przeprowadzaliśmy również badania w znacznie większych jednostkach. Przeprowadzamy badania sprawozdań jednostkowych i skonsolidowanych. Nasze 20-letnie doświadczenie pozwala nam stwierdzić, iż posiadamy doświadczenie w badaniu jednostek o różnym rodzaju własności oraz profilu działalności. Usługi wykonywaliśmy dla przedsiębiorstw z branży budowlanej, developerskiej, produkcji przemysłowej, handlowej i spożywczej, jak również spółek komunalnych.

Przeprowadzany przez nas audyt obejmuje wszystkie istotne pozycje bilansowe, w tym ustalenie prawidłowości zobowiązań podatkowych.

W ramach innych czynności rewizji finansowej wykonujemy usługi poświadczające (wydajemy opinię), których obowiązek wynika z kodeksu spółek handlowych, przepisów unijnych itp.

Do usług tych należy między innymi badanie planów przekształcenia, wycena aportu, wycena akcji przy ich przymusowym wykupie, wycena znaku towarowego, prawidłowość wydatków przy dotacjach z funduszy unijnych i inne. Opracowaliśmy opinie na zlecenie policji, prokuratury lub sądu. Na życzenie klienta świadczymy usługi doradcze w zakresie sprawozdawczości czy też polityki rachunkowości.

 

Zobacz również …